20 Ocak 2014 Pazartesi

'Ölmeyi düşündüm'

Biz seviyoruz mutsuz olmayı. Bir çiçek koparsa bir genç, kendimizi suçlu buluyoruz. Kitaplar yazıyoruz daktilolar eşliğinde. Kalplerimizi temizliyoruz, sorgusuz sualsiz gidiyoruz. Boş versenize. Herkes biz olsa bizden biz olmaz. Neyi anlatıyorum ben. Ama lütfen kızmayın bana. Içinizde ikiliyi yaşadığınız olmuştur. Anlayıverin beni. Tam bir şeye karar kılmışken zıttını savunan yine ben. Biz oluyorum birden. Oyun oynamak istemiyorum. Bu ben değilim. Balığımı alıp gitmek tek cazip gelen seçenek. Boş versenize. Balıklar ölmesin.Tam üçgün sırtüstü yattım
Ölmeyi düşündüm
Ölüyü değil
Ölmeyi
   -Turgut Uyar

2 yorum:

  1. Kafan çok karışmış senin, sonra yüreğin kabarmış. Bir de göz var fakat dokunmayacak sana. Huzurlu uykularında yok bu sıra. Ama ferah bir yol var ferah. Bak azcık kalmış sende 3 ben diyim 2 vakit sonra geçiyor tüm sıkıntılar. Eskisi gibi kavuşuyorsun şen kahkahalarına , sessiz ama gerçek gülüşlerine :)) Hemde yanında sevdicekle :))

    YanıtlaSil
  2. Az kaldı, çok az. Kafamda bir rayına otursa düşüncelerim yüreğim söner hemen. Güldürdün beni :) bugünün mutluluğu için teşekkür ederim, en içten sarılıyorum güzel yüreğine :)

    YanıtlaSil